Gyurcsány, Kuncze és Bródy együtt köszönti ma a 90 éves Göncz Árpádot
Szerenáddal köszöntik a kilencvenedik születésnapját ma ünneplő Göncz Árpád volt köztársasági elnököt budapesti otthonánál.
Szerenáddal köszöntik a kilencvenedik születésnapját ma ünneplő Göncz Árpád volt köztársasági elnököt budapesti otthonánál.
Fél éve sincs, hogy Polgár Dóra, a civil ellenállás egyik arca otthagyta a Hallgatói Hálózatot és csatlakozott a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalícióhoz. Máris csalódott bennük, most saját ifjúsági mozgalmat szervez - írja a csütörtöki Népszabadság.
Gyurcsány Ferenc szerint kérdés, hogy ha volt az államra több százmilliárd forintos fizetési kötelezettséget rakó titkos záradéka a Budapest Airport (BA) privatizációs szerződésének, az Orbán-kormány ezt miért csak a Malév csődje után hozta nyilvánosságra. A volt miniszterelnök az MTI-nek szerdán küldött közleményében azt írta: mivel a jelenlegi kabinet két év alatt sem talált megoldást a légitársaság problémáira, a vállalat csődjéért minden felelősség Orbán Viktort és kormányát terheli.
A Gyurcsány-kormány nem adott felhatalmazást arra, hogy titkos záradék készüljön a Budapest Airport (BA) privatizációs szerződéséhez, és a vagyonkezelő nem tájékoztatta arról, hogy létezne ilyen - mondta kedden Gyurcsány Ferenc.
Nem kell bölcs vezér, ne várjuk a kormánybuktató messiást! Kellenének viszont végre olyan pártok, amelyeken belül a politizálók, miközben pártjuk sikere érdekében együttműködnek, ugyanakkor a nyilvánosság előtt is vitatkoznak egymással. Akár a pozíciókért való rivalizálás folyományaként, akár pusztán a demokratikus nyilvánosság alapeszméjének tisztelete miatt.
A Demokratikus Koalíció (DK) szerint fél évszázada nem volt olyan kormánya Magyarországnak, amely akkora károkat okozott volna, mint a jelenlegi kabinet az államosításokkal és protekcionizmusával.
A Heves Megyei Kormányhivatal megvizsgálja majd Gyöngyöspata önkormányzatának határozatát, amelyben kimondták, hogy a településen nemkívánatos személy Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök és a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) elnevezésű jogvédő szervezet - erről a hivatal illetékes főosztályának helyettes vezetője tájékoztatta szerdán az MTI-t.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezet álláspontja szerint nincs jogi relevanciája a gyöngyöspatai önkormányzat döntésének, amellyel a szervezetet is kitiltották a településről - erről Dénes Balázs, a TASZ elnöke beszélt.
Nyílt levéllel fordult az LMP frissen megválasztott frakcióvezetőjéhez a Demokratikus Koalíciót (DK) vezető Gyurcsány Ferenc, azt javasolva: ha a 2010 előtt folytatott politikájuk néhány eleme az oka annak, hogy Jávor Benedek elutasítja a demokratikus ellenzéki pártok együttműködését, akkor ezt beszéljék meg szakértőik "akár a nyilvánosság kizárásával, azért, hogy értsük egymást".
A Schmitt Pál plágiumügye körül történtek reményt adnak arra, hogy Magyarország nem teljesen Kelet: az ügy szereplői a tisztázás irányába mozdultak el, furcsa lenne, ha Schmitt Pál a nyári szabadságára elnökként menne – mondta a hvg.hu-nak Török Gábor. A Corvinus Egyetem tanárát arról is kérdeztük, mit szól a Fidesz-tábor Orbán Viktor „fegyverletételéhez” és mit hozhat az ellenzéknek a 2012-es év.
Gyurcsány Ferenc a 2014-es országgyűlési választásokra a parlamentbe kerülési küszöböt nem egy-két százalékkal, hanem magabiztosan átlépő, stabil középpárttá szeretné tenni az általa irányított Demokratikus Koalíciót. A volt kormányfő "kiváló férfiúnak" nevezte Bajnai Gordont, aki szerinte miniszterelnökként is szóba jöhetne.
Nemkívánatos személlyé nyilvánította Gyurcsány Ferenc volt szocialista miniszterelnököt és a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezetet Gyöngyöspatán a község önkormányzata.
A Demokratikus Koalíció (DK) alelnökének három népszavazási kezdeményezését utasította el egyhangúlag az Országos Választási Bizottság (OVB) hétfőn a párt jogerős bírósági bejegyzésének hiánya miatt.
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) alelnöke szerint Gyurcsány Ferenc és pártjának javaslata a jelenlegi alaptörvény visszavonására nagyon sok esetben visszalépést jelentene Magyarország számára, hátrányosan érintené a határon túli magyarokat, és a családok alkotmányos védelmi szintje is csökkenne.
Bár néhány héttel ezelőtt a volt miniszterelnök élesen bírálta az Orbán-kormány tevékenységét, kampányszerűen adott interjúkat és értékelte az ország helyzetét, stábja szerint még mindig nem döntötte el, visszatér-e a nagypolitikába. Csapata egyelőre csupán abban biztos: ha mégis vállalja a megméretést, akkor sem fog új pártot alapítani. Ez azt jelenti, hogy az MSZP lesz az a párt, amelyikre a leginkább számítanak, még ha kritikusan figyelik is a szocialistákat. Viszont ha Bajnai mégis visszatér, komoly dilemmát jelent majd, kivel lehet még együttműködni: az önállóságához ragaszkodó LMP-vel vagy a hitelességét vesztett Gyurcsány pártjával.
A demokratikus ellenzéki szervezetek együttműködését szorgalmazó politikai nyilatkozatot fogadott el a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció (DK) kongresszusa szombaton Budapesten.
Gyurcsány Ferenc szerint Orbán Viktor antidemokratikus nacionalizmust teremtett, a rendszerével szemben állók pedig demokratikus republikanizmust, nyugatos, polgári Magyarországot akarnak.
Meglepő a meglepetés, ami Gyurcsány Ferenc terepgyakorlatát övezi. Ezzel a célját már el is érte: mindenki tud arról, hogy egy miskolci családnál, úgynevezett kisembereknél töltött három napot. Bizony lehet, hogy amilyen viszketeg, nem volt ezzel más célja, csak a szereplés.
Gyurcsány Ferenc szerint sikerült a jó ízlés határain belül maradnia a miskolci avasi lakótelepen tett kiruccanása során, mikor is három napra beköltözött egy ottani családhoz. A remélt zajos sajtóvisszhang nem maradt el, kérdés azonban, mennyire turbózhatja fel a Demokratikus Koalíció esélyeit egy ilyen fogás, és valóban sikerült-e azokon a bizonyos határokon belül maradni. Politológusokat kérdeztünk.
Hiába van története egyik legsikeresebb periódusán túl az LMP, a párt mégis amolyan válságkongresszust kénytelen tartani, zárt ajtók mögött, vélhetően éles vitáktól kísérve. Schiffer András lemondása számos belső problémára felhívta a figyelmet, még ha nem is pont azokra, amiket a legtöbben sejtenek az események mögött.